top of page

Kto som

cerna.jpg

                         
a jej osobnosťou

Volám sa Michal Klobušický
a pomáham spoločnostiam s tvorbou brandingu

 

Tvorím a rozvíjam vizuálne identity pre firmy rôznych veľkostí a zameraní. Najprv zisťujem a analyzujem, potom premýšľam a vymýšľam, až nakoniec kreujem samotný výsledok. Pristupujem k projektom koncepčne a hľadám čo najviac funkčných prepojení. Mám za sebou 10 rokov skúseností v marketingu, reklamných agentúrach, či interných tímoch menších korporácii. Okrem formovania mojich skúseností som sa naučil známe pravidlo nie len zo sveta marketingu, a to, že deadline je svätý! 

Základom je prirodzenosť, uveriteľnosť a zapamätateľnosť. Môžete byť pre Vašich zákazníkov novou jednorazovou skúsenosťou, ktorá nepotrebuje budovať vzťahy. V tom prípade Vám stačí logo s webstránkou a potom sa rýchlo zviezť na vlne daného produktu. Ak sa však chcete pre svojich zákazníkov stať overenou značkou, ku ktorej si vytvoria silné puto na niekoľko rokov a budú sa k nej radi vracať, je pre vás potrebné riešiť branding. Základom je prirodzenosť, uveriteľnosť a zapamätateľnosť. Nie je to len tvár, pod ktorou vystupujete v online i offline svete alebo jazyk, ktorým prehovárate ku svojim zákazníkom. Je to o osobnosti Vašej značky a vnútornom pocite zákazníkov voči nej.

Môj vizuálny rukopis

Minimalistický prístup je stále jadro, od ktorého sa odrážam. No som čoraz odvážnejší objavovať mnohé nepoznané vizuálne riešenia. Asymetrická estetika, výrazné farebné kombinácie, či odvážne kontrastné elementy. To všetko možno nájsť v mojom rukopise.
Baví ma eklektický vizuálny štýl a rád experimentujem s prvkami, ktoré sa môžu zdať na prvý pohľad ako nespojiteľné.

A s čím viem pomôcť

Starám sa o to, aby identita Vašej firmy bola vo výsledku jedinečná, konzistentná a hlavne zapamätateľná. Najradšej riešim projekty komplexne, od hlavnej idey, cez reklamné texty, až po samotný vizuál. No rád Vám pomôžem aj jednotlivo s týmito disciplínami:

Branding  Vizuálná Identita  Logo
 Web Design  Digitálne Ilustrácie

 Digital / Social   Print & Obalový Design

 Art Direction    Copywriting 

Reklamné kampane  Ideamaking 

Ako postupujem

Mojim prvým krokom je prieskum toho, ako sa darí Vašej spoločnosti voči konkurencií. Môžem tak definovať jej silné stránky, ktoré je potrebné vyzdvihnúť a taktiež tie slabé, ktoré by sa mali zlepšiť.

Následne na to vytvorím riešenia v podobe vizuálnych a komunikačných pravidiel, ktoré budú jasne odzrkadlovať smer Vašej spoločnosti relevantnej cieľovej skupine Vašich zákazníkov, či klientov.

Okrem stratégie brandu Vám vytvorím návod s príslušnou dokumentáciou o tom, ako s ním ďalej narábať, aby zostal stále silný a konzistentný.
 

2.jpg

Klienti &
Spolupráce

Spolupracoval som s množstvom zaujímavých klientov a spoločností.

...a mnoho ďaľších klientov, ku ktorým som nenašiel logá vo vektore

Zostaňme v kontakte

  • Instagram
  • LinkedIn
  • Facebook
bottom of page